Стручно усавршавање наставника дефектолога у иностранству

06 март 2024

Пројектни тим ШОСО "Вукашин Марковић" из Крагујевца, израдио је пројекат "Учини доступним мени за мене" који је одобрен од стране Фондације Темпус у оквиру позива Еразмус + програма за 2023.годину. Реализација пројекта планирана је током 2024.године.

Овај пројекат реализоваће се кроз три активности. Прве две активности обухватаће похађање два курса. Један курс је под називом "ИКТ у учионици - иновативни алати за лакше учење, сарадњу и креативност", који ће се одржати у Ници (Француска), док други курс под називом "Дигитални образовни алати за почетнике", одржаће се у Лисабону (Португалија). Курсеве ће похађати четворо колега. Трећа активност је мобилност четворо наставника дефектолога, који ће посетити Школу за децу са посебним потребама Агиос Спиридонас у граду Ларнака (Кипар).

Циљ овог пројекта је унапређивање школских ресурса, како кадровских тако и материјалних, као и унапређење рада у области наставе и учења.

УЧИМО БЕЗ ГРАНИЦА

Савети и материјали за рад са децом са тешкоћама у развоју

ucimo

Више информација на линку: https://sosovukasinmarkovic.wordpress.com/